Powody pozostawiania kredytów gotówkowych w tyle

Tadek 14.12.2020

Polecane: narzędzia do pozycjonowania strony

Powody pozostawiania kredytów gotówkowych w tyle

Przede wszystkim powodów nie zaciągnięcia pożyczki jest mnóstwo. Trzeba powiedzieć, że większość osób, które mają do czynienia z zaciągnięciem kredytu, nie ma dobrej historii kredytowej. Trzeba powiedzieć, że są ludzie, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą założyć historii kredytowej. To zawsze wystarczało - problem pojawia się, gdy próbujemy rozciągnąć limit kredytowy, co jest łatwe dzięki temu, że pożyczki gotówkowe nie są kontrolowane w bankach. Jak się okazuje, większość banków w ogóle nie weryfikuje zdolności kredytowej. Jeśli więc chcemy wziąć pożyczkę bez sprawdzania historii kredytowej, musimy poszukać oferty, która spełnia wszystkie nasze wymagania - prostota jest odpowiedzią.

Wracając do początku naszych rozważań, zastanówmy się, co w pierwszej kolejności uzasadnia zaciągnięcie kredytu. Niekoniecznie jest to fakt, że możemy liczyć na premię czy dwie - czasami są też inne powody.

Po pierwsze, jeśli bank obficie przeprosi za decyzję kredytową i wyjaśni jej uzasadnienie, możemy być pewni, że firma już nigdy więcej nie przeprosi. W takiej sytuacji nie musimy martwić się regulacjami czy instytucjami przeciwdziałającymi praniu pieniędzy, bo wszystko zostanie za nas zrobione.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń - co tu do stracenia?

Zgodnie z zasadami narzuconymi przez Komisję Nadzoru Finansowego, maksymalna kwota pożyczek, jakich może udzielić bank to sto dwadzieścia tysięcy złotych z dwuletnim okresem spłaty. Nie oznacza to jednak, że pożyczkę możemy zaciągnąć bez zaświadczeń. Pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń traktowana jest jako pożyczka, okres spłaty zostaje skrócony do trzech lat. Oznacza to, że osoba bez historii kredytowej może zaciągnąć kredyt gotówkowy bez żadnych zaświadczeń. Oznacza to jednak również, że osoba bez historii kredytowej może zaciągnąć kredyt z pełnym zaufaniem - bank zweryfikuje zdolność kredytową w BIK.

Powyższe kryteria są przeznaczone głównie dla osób bez historii kredytowej. Zdarzają się jednak sytuacje, w których osoba bez historii kredytowej zaciąga kredyt w oparciu o kryteria inne niż określone przez KNF. Taka sytuacja ma miejsce, gdy pożyczkodawca nie określa zdolności kredytowej, a tym samym nie ma pewności co do jej prawidłowości. Taką sytuację można scharakteryzować jako udzielanie pożyczek niepowiernych.

W którym banku?

Sposobów ustalenia zdolności kredytowej jest kilka, w zależności od celu pożyczki oraz tego, ile lat minęło od podpisania przez pożyczkobiorcę umowy pożyczki. Ponieważ pożyczka gotówkowa jest pożyczką gotówkową, istnieją również banki, które pozwalają użytkownikom na ograniczenie kwoty pożyczek. Jednocześnie banki pozwalają również użytkownikom na wypłatę tylko części należnej kwoty, a przepis ten obowiązuje nawet w przypadku wysokiego salda na rachunku.

Powyższe kryteria dotyczą kredytów zaciągniętych między różnymi bankami. Nie można ich jednak wykorzystać do określenia zdolności kredytowej. Ponieważ historia pożyczki pożyczkobiorcy jest podobna w BIK do historii jego zarobków, można je porównać obok siebie, a im większa różnica w BIK, tym korzystniejsze jest porównanie.

Kredyt debetowy bez zaświadczeń traktowany jest jako kredyt gotówkowy, okres spłaty zostaje skrócony do trzech lat. Istnieją również banki, które pozwalają użytkownikom na ograniczenie kwoty kredytów. Jednocześnie bank umożliwia także wypłatę tylko części należnej kwoty, a przepis ten obowiązuje nawet w przypadku wysokiego salda na rachunku.

Wszystkie pożyczki gotówkowe traktowane są w BIK jako podobne. Wynika z tego jednak, że kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest przez banki bardzo różnie traktowany. Dzieje się tak, ponieważ porównanie między dwiema grupami kredytów jest bardzo podobne. Są jednak wyjątki: pożyczki z kontrahentami, pożyczki o różnej wysokości oprocentowania oraz o bardzo wysokim oprocentowaniu (ponieważ porównanie opiera się na wartości aktywów na różnych etapach amortyzacji).

Banki czasami dokonują złożonych porównań w celu określenia zdolności kredytowej. Takie porównania należy przeprowadzać wyłącznie w odniesieniu do wytycznych i przepisów bankowych. Ponieważ jednak oba te dokumenty są dość proste pod względem treści, trudno jest przeanalizować wyniki i dojść do konkretnych ustaleń.

Wszystkie porównania należy przeprowadzać w oparciu o następujące kryteria:

wiek - to ogólny termin, którego można używać w różnym znaczeniu. Może również służyć do wskazania zdolności kredytowej osoby.

- to ogólny termin, który można używać w różnych znaczeniach. zapadalność - jest to ostatnia rata po racie z ostatniego cyklu rozliczeniowego

Polecane: https://kontabankowe.eu

Polecane: gry na przeglądarkę

Tagi: inwestowanie