Nie tylko ściany i witraże

Tadek 14.12.2020

Polecane: Sklep z oświetleniem

Nie ograniczamy się do wysokich ścian i witraży. Właściwie możemy pójść o krok dalej i zastosować tynk i płytę gipsowo-kartonową wraz z dodatkami tekstylnymi. Wystarczy zawiesić biało-czarne zasłony na tynkowych ścianach, a następnie dodać elementy dekoracyjne w różnych kolorach. Możesz tapetować od ściany do sufitu lub wieszać razem tekstylia i tynk w dowolnym kierunku. To wszystko jest bardzo proste i szybkie.

Projektując swoją najnowszą kolekcję, siostry Gonggong chciały przedstawić kuchnię z innej strony, bardzo popularnej wśród ludzi Zachodu. Stąd potrzeba specjalnego oświetlenia, dlatego jako główny punkt zainteresowania kuchni wybrali sufit. Warto też pamiętać o konieczności ochrony przestrzeni osobistej, dlatego tak ważny jest sufit.

W nowoczesnych kuchniach sufit jest jeszcze ważniejszy, ponieważ słabe oświetlenie może oznaczać, że kuchnia staje się salonem, a nie miejscem pracy.

Kuchnia w stylu zachodnim jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, ponieważ ludzie z Zachodu lubią dłuższe czasy gotowania, wolą nieco wyższą temperaturę, a zwłaszcza jeśli chodzi o gotowanie na parze, coraz chętniej eksperymentują z płynnymi roztworami.

Po drugie, mieszkańcy Zachodu mają znacznie większą tolerancję na ostre oświetlenie, przez co kuchnia w wielu przypadkach nie jest traktowana tak surowo w aranżacji wnętrz.

Trzecim powodem jest to, że ludzie z Zachodu spędzają więcej czasu w kuchni, a mniej przy stole. Wynika to z faktu, że bardzo często kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem od salonu, a ten ostatni jest zwykle ważniejszy w naszej kuchni.

Bardzo ważne są również sufity w naszych kuchniach. Faktem jest, że jeśli nie chcemy, aby kuchnia była wysoka i jeśli możemy sobie pozwolić na nadanie kuchni nieco wyższego piętra, to zwykle nie musimy inwestować w syfony czy ściany.

Ściany otaczają kuchnię i mają na celu uniemożliwienie nam posiadania kuchni w salonie, dlatego warto je trzymać wysoko. Należy również pamiętać, że ściany otaczają salon, a nie kuchnię, dzięki czemu nie mogą przeszkadzać w aranżacji salonu.

Warto też pamiętać, że ściany otaczają salon, a nie kuchnię, więc nie mogą przeszkadzać w wystroju kuchni.

Ściany otaczają kuchnię, a nie salon, dzięki czemu można je dowolnie dekorować. Jest to szczególnie ważne w przypadku dekoracji okiennych, o których musimy pamiętać, aby nie wpuszczać świata zewnętrznego. Dekoracje okienne powinny być w jasnej tonacji, najlepiej kremowej lub beżowej, nawet jeśli kolor nie jest przeznaczony do mieszkania pokojowe najlepiej zastosować szklane fronty, które nadadzą kuchni elegancki i przestrzenny wygląd.

Najlepiej stosować osłony okienne ze styropianu, które nadają kuchni nieco szerszy efekt wizualny, szczególnie w otoczeniu kropelek wody.

Warto również wybrać zasłony, które będą idealnym uzupełnieniem zasłon w salonie, tak aby kuchnia nie wydawała się oddzielać od salonu.

Zasłony i zasłony mogą mieć inny kolor w zależności od koloru okna.

Biel jest zwykle kolorem kuchni, a dekoracje okienne również powinny budzić zaufanie, ponieważ biel często ujawnia strach i niepokój w parach, dlatego często używamy białych zasłon w kuchniach.

Jeśli jednak osłony okienne wykonane są ze styropianu, to już inna historia. Zamiast eleganckiej, nowoczesnej estetyki otrzymujemy ciepły kokon staromodnej prostoty i ciepłych kolorów. Okna białe i styropianowe doskonale sprawdzą się w kuchni, gdzie proste, ciepłe kolory i proste wzory nadają wnętrzu przytulnego i przestronnego wymiaru. Tekstury okien są do tego idealne, a paleta kolorów również jest do tego idealna. Biel to niewątpliwie najbardziej estetyczny kolor mebli kuchennych i często używamy go w ten sposób również w naszych kuchniach

Tagi: wnętrze